У Києві відкрили нову меморіальну дошку Георгію Ґонґадзе

У Києві відкрили нову меморіальну дошку Георгію Ґонґадзе
16.09.2020 09:48
shadow
У Києві відкрили нову меморіальну дошку Георгію Ґонґадзе

У середу, 16 вересня, у 20-ту річницю викрадення та вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе, у Києві відкрили меморіальну дошку в пам’ять про нього. Її встановили на будівлі Національної спілки журналістів України на вул. Хрещатик, 27-а. Спроектував її скульптор Василь Маркуш. Встановлення та виготовлення меморіальної дошки своїм рішенням ініціювала Київська міська рада, повідомив під час відкриття директор департаменту культурної спадщини Київської міської державної адміністрації Олександр Никоряк, пише «Детектор медіа».

Об этом сообщает Устав Груп

Нову скульптурну композицію закріпили на стіні над старою меморіальною дошкою, яку у 2011 році встановили за рішенням Національної спілки журналістів України до річниці зникнення Георгія Ґонґадзе. На ній перелічені імена всіх загиблих на той момент за часи незалежності України журналістів.

Адвокатка родини Георгія Ґонґадзе Валентина Теліченко нагадала, що в розслідуванні вбивства журналіста вже багато чого зроблено, але крапку досі не поставлено. Вона зачитала звернення вдови журналіста Мирослави Ґонґадзе, яка написала, що ні вона, ні Георгій не були журналістами за професією, але журналістика стала їхнім покликанням. Мирослава Ґонґадзе передала подяку колегам Георгія, які «змогли втримати та виростити його дітище («Українську правду») і зробити його одним з ключових на українському медійному ринку».

Головна редакторка інтернетівське видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва розповіла, що школярі, які навчаються на проспекті Георгія Ґонґадзе не знають, на честь кого його названо. Редакція запитала школярів, чи знають вони, хто такий Георгій Ґонґадзе і отримала такі відповіді: «грузин», «футболіст київського "Динамо"», «герой Небесної сотні», «пам’ятник у сквері неподалік мого будинку», «він підняв прапор перемоги над Рейхстагом».

Севгіль Мусаєва нагадала, що Георгій Ґонґадзе був першим головним редактором «Української правди». Він створив видання і вірив у нього, незважаючи на те, що на той момент (у 1999-2000 роках) інтернетом користувався тільки 1% українців. За її словами, Георгій Ґонґадзе намагався змінити країну на краще.

Нагадаймо, в Україні також засновано Премію імені Георгія Ґонґадзе.


Джерело статті: “https://zaxid.net/u_kiyevi_vidkrili_novu_memorialnu_doshku_georgiyu_onadze_n1507738”

Оставить комментарий