Зеленський пропонує розширити функції СБУ: стежитимуть за "мораллю"

05.05.2020 17:09
shadow

Президент України Володимир Зеленський пропонує Верховній Раді покласти на СБУ функції щодо захисту морально-етичних цінностей в рамках національної безпеки.

Об этом сообщает Компромат вики


Про це йдеться в законопроекті №3196 "Про внесення змін до Закону "Про службу безпеки України".


У перехідних положеннях цього закону пропонується внести зміни також до закону "Про національну безпеку України". Зокрема, пропонується ввести поняття "Об’єкти національної безпеки України".


У число об’єктів національної безпеки морально-етичних цінностей суспільства входять людина і громадянин, суспільство, держава. У визначенні об’єктів, що відносяться до суспільства, вказані його духовні, морально-етичні, культурні, історичні, інтелектуальні та матеріальні цінності, інформаційне та навколишнє середовище, природні ресурси. Крім того, до переліку національних інтересів внесено розвиток духовності та моральних основ.


Нагадаємо, що в запропонованій редакції безпосередньо закону про СБУ поняття "об’єкти нацбезпеки" не згадується. Тому у відомства немає прямих обов’язків наглядати за сферою моральних цінностей.


Однак, оскільки СБУ, згідно з цим законом, має попереджати і припиняти злочини проти основ національної безпеки, то з цього виходить, що сфера морально-етичних цінностей, якщо і непрямо, то все одно потрапляє в сферу компетенції СБУ.


У чинній редакції закону про нацбезпеку словом "мораль" і похідні від нього не зустрічаються.


Як повідомляв "Апостроф", президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в Тристоронньої контактній групі по переговорам у Мінську, що стосуються військового конфлікту на Донбасі.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/government/2020-05-05/zelenskij-predlagaet-rasshirit-funkcii-sbu-budut-sledit-za-moralyu/196211”

Оставить комментарий