НИЩИТИ ОДЕСУ І БАГАТІТИ: КРЕДО РУСЛАНА ТАРПАНА

01.04.2020 19:04
shadow

Не так давно в самому центрі Одеси знову обвалився великий елемент фасаду, цього разу з пам’ятника архітектури, будинку Лібмана (на розі вул. Садової і Преображенської). Нажаль, це далеко не єдиний подібний випадок, бо будівлі в історичному центрі міста сипляться на очах вже не перший рік.

Менше з тим, проблема цього випадку є набагато глибшою, ніж здається на перший погляд. В цьому ж кварталі сусідствує з будинком Лібмана і багатостраждальний будинок Руссова - пам’ятник арітектури, за збереження якого одеська громадськість відчайдушно бореться роками. Весь цей квартал, як і багато інших подібних об’єктів, насправді фактично належить одному одіозному бізнесмену-аферисту, «меценату-реконструктору» Руслану Серафимовичу Тарпану.

Будучи гендиректором будівельного ходингу «Інкор-Груп», Тарпан з початку 2000-х років замішаний в корупційних схемах стосовно реставрації, ремонту і будівництва одеського міського майна. Його фірми з тих років і до нині регулярно виграють тут відповідні тендери і кожного разу виконують роботу неякісно і завищують ціни в рази. Тому є безліч конкретних прикладів.

Найбільш медійний випадок – безумовно Будинок Руссова. Компанія Тарпана «Реставратор» мала реконструювати його ще з 2004 року. Однак замість реставрації будівлі Тарпан зайнявся зкупкою у власників всіх приміщень всередині неї. З тих пір пройшло 14 років, за які архітектурна пам’ятка перенесла кілька пожеж, перменентний вандалізм і нищення, але жодного натяку на реконструкцію. Тарпнану вигідно довести будинок до стану повної непригодності для ремонту, вивести його з-під охорони пам’яток архітектури і на правах власника збудувати на його місці нову модну споруду з паркінгом. Безпринципне нищення історичного вигляду Одеси заради грошей.
За тим же принципом планувалося «віджати» «Масонський будинок» у 2015 році. Тоді справу не вдалося довести до логічного завершення – пам’ятка архітектури просто розвалилася, а угоду про її купівлю скасували.
На місці сучасної «ярмарки» на Дерибасівській, 25, раніше також знаходилась історична споруда – готель «Імперіал». Доля звела цей готель з компанією Руслана Серафимовича і на початку 2000-их його просто знесли, залишивши пустир. Неподалік знаходиться впізнавана пустуюча зелена будівля готелю «Велика московська», яка з 2006 року знаходиться в стані реконструкції компанією Тарпана і на сьогодні так і не введена в експлуатацію.
Ще було більше 50 «реставрацій» в центрі Одеси, які завершилися фарбуванням фасадів, а коштували неспівставно; жахливі ремонти дитсадків і шкіл в Київському районі, санаторія «Ластівка» і дитячої лікарні. Окрема тема – проект «глибоководний спуск», масштаби махінацій в якому призвели до відриття кримінальної справи проти «мецената» Тарпана і оголошення його влітку 2017 року у всеукраїнський розшук.

Вважаємо, що з цим неповним списком «подвигів» великого реконструктора і рятівника одеської архітектурної спадщини Руслана Тарпана має бути ознайомлений кожний одесит, а дізнатися детальніше про інші його звершення можно з журналістських розслідувань у відкритих джерелах.
Очевидно, що людина, за якою тягнеться такий вражаючий шлейф спаплюжених історичних об’єктів, що мають цінність для Одеси, не має морального права продовжувати тут свій бізнес. Просимо максимально розповлюдити правду.

Одеса має знати своїх «героїв»!

#ВГО_Сокіл #Одеса #Тарпан

На данном изображении может находиться: 1 человек, на улице

Оставить комментарий