ВРП задовольнила клопотання САП щодо відсторонення судді

26.06.2019 02:31
shadow

Вища рада правосуддя 25 червня 2019 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове відсторонення судді апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності. Документ надійшов до ВРП 18 червня 2019 року. Про це пише Резонанс із посиланням на Судову владу України.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Фомін поінформував, що у клопотанні керівника САП Холодницького зазначено, що у провадженні Придніпровського районного суду міста Черкас перебуває справа у кримінальному провадженні від 16 серпня 2018 року за обвинуваченням Пономаренка В.В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 369-2 Кримінального кодексу України. Дії Пономаренка В.В. кваліфіковано як одержання неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

На стадії досудового розслідування рішеннями ВРП від 11 вересня 2018 року та від 23 жовтня 2018 року (продовження відсторонення) суддя Пономаренко В.В. тимчасово відсторонювався від здійснення правосуддя.

Заступник Генпрокурора зазначив у клопотанні про подальше існування більшості обставин, які стали підставою для винесення попередніх рішень Вищої ради правосуддя. Також вказав, що, обіймаючи посаду судді апеляційного суду Черкаської області, Пономаренко В.В. зможе впливати на свідків, яких планується допитати під час судового розгляду, суддів, які розглядають справу за його обвинуваченням, оскільки він як суддя апеляційного суду здійснює перегляд судових рішень, у тому числі й прийнятих зазначеними суддями.

Крім того, у клопотанні зазначено, що у зв’язку з розглядом обвинувального акта щодо вчинення суддею Пономаренком В.В. кримінального правопорушення він позбавлений можливості виконувати обов’язки судді з дотриманням встановлених стандартів та без виникнення в учасників відповідних судових проваджень сумнівів у його справедливості, безсторонності та неупередженості.

Як зазначив прокурор четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді САП Генеральної прокуратури України Ігор Семак, це клопотання подане після повернення ВРП попереднього доккументу щодо судді Пономаренка В.В. У рішенні Вищої ради правосуддя було вказано на недолік клопотання – відсутність реквізитів у дорученні про вручення копії клопотання судді Пономаренку В.В. Цей недолік наразі виправлено.

ВРП ухвалила клопотання заступника Генпрокурора – керівника САП Холодницького задовольнити, та тимчасово відсторонити суддю апеляційного суду Черкаської області Пономаренка Володимира Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

СУДДЮ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ ЗАПІДОЗРИЛИ У ХАБАРНИЦТВІ (ФОТО)

Як повідомляв Резонанс, співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно із детективами Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили на хабарі одного з суддів обласного суду Черкащини. Служитель Феміди вимагав та отримав кошти від місцевого мешкaнця для впливу на суддів одного з районних судів Черкаської області, аби ті ухвалили позитивні рішення в адміністративних справах в інтересах цієї особи.

За інформацією спецслужби, суддя вимагав від місцевого жителя 30 тис грн за вплив на судове рішення щодо не притягнення його до відповідальності за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Правоохоронці затримали суддю поблизу місця проживання після одержання всієї суми неправомірної вигоди.


Джерело статті: “http://resonance.ua/vrp-zadovolnila-klopotannya-sap-shhodo/”

Оставить комментарий